Studentské Křesťanské Hnutí Olomouc:)

Skupinky

Divadlo: Farma zvířat

Je tu další možnost navštívit společně divadlo, tentokrát ve čtvrtek 18. března 2010 dramatizaci díla George Orwella Farma zvířat. Začátek je v 19 hodin v Moravském divadle v Olomouci. Možnost zajištění lístu společně už je ukončena, ale můžeš si je zajistit sám a taky se zúčastnit :)


Stručné info:
Slavný román britského spisovatele byl u nás nedlouho po svém vydání v roce 1945 zakázán. Nelze se tomu divit. Orwell byl kritikem Stalina a poměrů v tehdejším Sovětském svazu a samotné dílo je bajkou, ve které se společenství domácích zvířat vzepře proti lidem, odmítne jim sloužit a vytvoří si vlastní zřízení. V komuně jsou si nejprve všechna zvířata rovna, ovšem jak to bývá, brzy začnou být některá rovnější. Psi, kočky, prasata, ovce, krávy, koně, osel, myši, holubi, kozy, kachny a krysy budou tentokrát herecké příležitosti, ve kterých se představí kompletní soubor činohry. Premiéra inscenace se uskutečnila v listopadu - dvacet let od sametové revoluce. Jevištní adaptace tohoto díla v režii Romana Groszmanna by proto chtěla být nejen zábavným, ale především satirickým podobenstvím o mechanizmech revolucí, prohlášeních revolucionářů a osudech těch ostatních.
Více webu na www.moravskedivadlo.cz
Žádné komentáře
 
Studentské křesťanské hnutí Olomouc pořádá setkání s tématickými přednáškami, studentské bohoslužby ve spolupráci s olomouckými křesťanskými církvemi a další aktivity pro ducha, duši i tělo jako možnost alternativního trávení volného času. Kontaktní e-mail: skh (at) olomouc.cz