Studentské Křesťanské Hnutí Olomouc:)

Novinky

Má křesťanství ještě dnes co říct?
 
...nebo patří do starého železa?
 
 
Máš pocit, že je křesťanství v dnešní době není relevantní? Dělá ti problém věřit takovým věcem jako boží láska, zázraky, pravdivost bible?
 
Pak přijď na setkání s diskuzí s Davidem Novákem - kazatelem a učitelem filozofie na Evangelikálním teologickém semináři a Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.
 
 
středa 28. listopadu 2007 v 19.30 h
Dolní sál pod Evangelickým kostelem (cca 100m od Žižkova nám.)
Má nám křesťanství ještě dnes co říct? Nebo patří do starého železa...?
speaker: David Novák ( www.cb.cz/novak )
Večer otázek a možná i odpověďí...
Středa 28. listopadu v 19.30, Dolní sál ČCE, Husova ul.

Studentské adventní bohoslužby
káže: Mgr. Jan Jun (farář ČCE v Prostějově)
úterý 11. prosince v 19.30, Evangelický kostel, Husova ul., Olomouc

V pořadí již druhé studentské bohoslužby se uskuteční v úterý 13.listopadu 2007 v tradiční čas 19:30 v Evangelickém kostele na Husově ulici. Tentokát hlavním speakrem bude Petr Coufal, kazatel Sboru Bratrské jednoty baptistů v Olomouci a bývalý vedoucí celorepublikového odboru mládeže této církve. O hudební stránku se postará doprovodná skupina z téhož sboru. Pro ty, kdo byli už na první studentské, tu bude jedno příjemné překvapení,  v kostele bude zatopeno! Po bohoslužbách, které trvají asi hodinu, jsi zván k posezení do dolního sálu u čaje či jiného drinku nebo na speciální modlitební setkání.

Večer v úterý 6. listopadu patřil divadlu a největšímu českému dramatikovi Járu Cimrmanovi. Před zaplněným dolním sálem pod Evangelickým kostelem se představil amatérský divadelní spolek TotAm s hrou Záskok. Jelikož u zmíněných ochotníků není úplně jasné, kdy se soubor opět rozpadne, šlo možná o poslední příležitost vidět tento umělecký útvar v akci  

Mlhy, poletující listí a tah stěhovavých ptáků značí, že léto je nenávratně pryč a možná je proto ideální doba navštívit nějakou plánovanou akci. Taky je pár tipů :o)

Úterý 13. listopadu v 19.30 h se chystá v Evangelickém kostele další Studentská bohoslužba. Tentokát hlavním speakrem bude Petr Coufal, kazatel Sboru Bratrské jednoty baptistů v Olomouci a bývalý vedoucí celorepublikového odboru mládeže této církve. O hudební stránku se postará doprovodná skupina z téhož sboru. Začátek jako obvykle v 19:30 h. A pro ty, kdo byli už na první studentské, tu bude jedno příjemné překvapení. Tentokrát už bude v kostele ZATOPENO! J Dále...

První studentská bohoslužba v tomto akademickém roce se uskuteční v úterý 16. října v 19.30 hod. v Evangelickém kostele na Husově ulici.

Hlavním speakrem bude kazatel olomouckého Sboru Církve bratrské David Beňa a o hudební doprovod se postará hudební skupinka ze stejného sboru. Téma bohoslužby je "Celý svět je Boží svět".

Po bohoslužbě je možné se zúčastnit následného programu, například posedět v improvizované neziskové čajovně v dolním sále nebo se třeba účastnit modlitebního setkání.

Zvaní jsou nejen vysokoškoláci, ale dveře kostela jsou doširoka otevřeny i "studentům" jiných generací. 

KDY: v úterý 2. října 2007 v 19:30 hod
KDE: Dolní sál ČCE, Husova 1, Olomouc
CO: první studentské křesťanské setkání v tomto semestru, zahajovací program, lívace, projekce, biblické slovo (speaker: Marek Pezlar)

Každý je (možná i srdečně:o) vítán!
Kdo chcete dostávat na e-mail pravidelné informace o všech akcích, tak si napiště na e-mail skh (at) olomouc.cz
První aktivity začínají od října 2007. Hezký zbytek prázdnin!
1  
..  
8  
9  
10  
 
Studentské křesťanské hnutí Olomouc pořádá setkání s tématickými přednáškami, studentské bohoslužby ve spolupráci s olomouckými křesťanskými církvemi a další aktivity pro ducha, duši i tělo jako možnost alternativního trávení volného času. Kontaktní e-mail: skh (at) olomouc.cz