Studentské Křesťanské Hnutí Olomouc:)

Novinky

Pokud nevíš co s volným časem v úterý večer a nenavštěvuješ žádnou vysokoškolskou skupinku a rád bys byl ve společenství křesťanů nebo se rád podíval jak takováto vysokoškolská skupinka vypadá, tak přijď v toto úterý v 19h na obvyklé místo - prostory Církve Bratrské (místnost čajovna). Rádi Tě mezi námi přivítáme.
Kuba

Předposlední studentské bohoslužby v tomto  kalendářním roce a zimním semestru proběhnou v úterý 24. listopadu 2009 v 19 h v prostorach CB na ul. Mariánská.

Další studentská bohoslužba se uskuteční v úterý 10. listopadu 2009 v tradičních 19 hod v prostorách CB na ul. Mariánská 3
Již třetí studentské bohoslužby v tomto akademickém roce proběhnou v úterý 27. října 2009 v 19.00 hod v prostorách Církve bratrské na ul. Mariánská (viz sekce Kudy se dostanu?). Tentokrát bude kázat vikář Církve bratrské v Olomouci Dalimil Staněk.
Po bohoslužbách je tu opět možnost pobýt v improvizované čajovně.

Kdy? Každý lichý týden v pondělí v 18.00 hod. (první setkání proběhlo 21.9)
Kde? Vysokoškolská Kolej M. Kudeříkové, v televizní místnostnosti ( u tržnice, ul. Kateřinská 17)

Kontakt : Petr Daňa (3.r, všeo), petr.dana (at) email.cz tel.: 604 255 135

Během tohoto osmitýdenního kurzu budeme číst knihu Marka (také známou jako Markovo evangelium), která je historickým a pravděpodobně nejranějším dokumentem o Ježíšově životě.
Společně budeme v Bibli hledat odpovědi na otázky: Kdo byl Ježíš? Proč přišel? Co to znamená ho následovat? Ale i mnohé další, které komukoli leží na srdci.
Budeme systematicky studovat jednotlivé pasáže Markova evangelia. Proto kurz doporučuji těm, kteří mají zájem se poprvé seznámit kvalitní formou se základy učení o Ježíši Kristu. Je to také příležitost se přesvědčit, jestli nám doposud zprostředkovaná představa o křesťanství je správná tím, že sami najdeme odpovědi vlastním studiem Bible.

nabídka možnosti ubytování křesťanských studentů VOŠ a VŠ na škole Dorkas v Olomouci! Máme ještě několik volných míst jak pro muže tak pro ženy. Zájemci nechť se kontaktují s paní Pípalovou na tel. čísle 585 208 814.

Mgr. Petr Hlaváček
ředitel školy

Tyrannus Hall je studentská křesťanská kolej, která se v Olomouci otevírá v letošním akademickém roce.
Olomoucký Tyrannus Hall (OTH) je kolej otevřená pro všechny studenty křesťany (muže), kteří touží po klidném ubytování v křesťanské komunitě během svého studia. Součástí života na koleji je i vyučování a vedení v osobním růstu, pravidelná modlitební setkání a jiné společné akce.

Přejeme všem hezké léto a prázdniny a budeme se těšit zase od září na setkáním SKH! Díky všem, kteří se jakkoliv podíleli na fungování SKH v minulém akademickém roce.
Pokud chceš dostávat info o všem, co se bude v SKH chystat v příštím školním roce a dosud Ti žádné info nechodí, tak napiš na skh@olomouc.cz

1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
 
Studentské křesťanské hnutí Olomouc pořádá setkání s tématickými přednáškami, studentské bohoslužby ve spolupráci s olomouckými křesťanskými církvemi a další aktivity pro ducha, duši i tělo jako možnost alternativního trávení volného času. Kontaktní e-mail: skh (at) olomouc.cz