Studentské Křesťanské Hnutí Olomouc:)

Novinky

Toužím, aby SKH bylo útočištěm všech křesťanů, kteří touží po Boží blízkosti - rozhovor (nejen) o SKH s Jakubem Staniekem

Rozhovor s Jakubem Staniekem nejen o plánech a duchovních vizích SKH.
Jaké máš očekávání od letošního akademického roku?

Od letošního roku mimo jiné (složení magisterské zkoušky, obhajoba diplomové práce, hledání zaměstnání) toužím po tom, aby SKH nebylo jen nějakou organizací, ale aby se stalo útočištěm všech křesťanů (studentů), kteří touží po Boží blízkosti. Chtěl bych, aby se evangelium přirozenou cestou šířilo mezi studenty a aby studenti, kteří navštěvují naše bohoslužby nebo se scházejí na vysokoškolských skupinkách, duchovně nestrádali a byli tím světlem, které přivede ostatní studenty k poznání pravdy.

Proč si myslíš, že je důležité mít vizi?

Když si najdeš na mapě cíl, tak je snazší udržet směr, samozřejmě že někdy narazíš na překážku, kterou musíš obejít, ale stále jdeš a víš kam.

Co je cílem Studentského křesťanského hnutí tomto roce?

V letošním roce bychom chtěli navázat na práci z loňských let, myslím, že se nám podařilo alespoň trochu proniknout do povědomí studentů, nyní chceme, aby bohoslužby a vysokoškolské skupinky byly místem, kde se budou věřící studenti rádi zdržovat a odkud budou odcházet povzbuzeni, pokračovat v někdy nepříliš jednoduché cestě za naším Pánem. Také takovým mým snem je vzájemně se více sblížit a navzdory denominačním rozdílům se společně v modlitbách přimlouvat za naše spolužáky, učitele a celé univerzitní prostředí.

Může SKH něco nabídnout i studentům, kteří věřící nejsou? Proč by měli třeba bohoslužby navštívit?

Jsem přesvědčen, že každý kdo tyto bohoslužby navštíví, si něco odnese, ale záleží na každém z nás, co a kolik toho bude. Také věřím tomu, že ten kdo není věřící a hledá smysl života, může nalézt v tomto prostředí odpovědi na své otázky. V tomhle smyslu, lze říci, že vlastně nabízíme nevěřícím studentům hodně a to pravdu, která tkví ve vzkříšení Ježíše Krista. Pravdu, která osvobozuje člověka od hříchu, jenž plodí smrt. Nicméně začínají se rýsovat i další alternativy, které bychom chtěli těmto lidem nabídnout, ale jejich realizaci si nechám zatím pro sebe.

Žádné komentáře
 
Studentské křesťanské hnutí Olomouc pořádá setkání s tématickými přednáškami, studentské bohoslužby ve spolupráci s olomouckými křesťanskými církvemi a další aktivity pro ducha, duši i tělo jako možnost alternativního trávení volného času. Kontaktní e-mail: skh (at) olomouc.cz