Studentské Křesťanské Hnutí Olomouc:)

Články

Něco o Pepíkovi Hurtovi

V úterý 20. října se v dolním sále kostela ČCE uskuteční v 19 h koncert zpívajícího faráře Josefa Hurty s kapelou. Pod uměleckým jménem „Pepík Hurta“ je mezi křesťanskou veřejností znám jako písničkář (v r. 1995 vydal své první hudební album s názvem „Rozhodování“, v r. 2006 pak vyšlo album na CD s názvem „Až budu někde na faře“ (odkaz na stránky CD zde).
Pepík Hurta je kazatelem javornického sboru ČCE od r. 1997. Je mu 39 let, s manželkou Danou mají dva syny, Filipa (7) a Tomáše (5).

Vystudoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm. Pak byl zaměstnán jako seřizovač v podniku Tesla Rožnov. Má také za sebou jeden a půl roku práce u Českých drah, kde pracoval jako posunovač. Kromě studia na Evangelické teologické fakultě University Karlovy v Praze také jeden rok i s manželkou strávili v německém Tübingen, kde studoval teologii na Ebehardově univerzitě. Pravidelně každý rok vydává v omezeném nákladu sbírku svých kázání. Josef Hurta je předsedou seniorátního evangelizačního odboru a členem Rady rozhlasové misie TWR–CZ.

Recenzi jeho posledního CD ze serveru ifolk.cz můžete najít na: http://www.ifolk.cz/index.php?show=article-2598-hurta-az-budu-nekde-na-fare

Žádné komentáře
 
Studentské křesťanské hnutí Olomouc pořádá setkání s tématickými přednáškami, studentské bohoslužby ve spolupráci s olomouckými křesťanskými církvemi a další aktivity pro ducha, duši i tělo jako možnost alternativního trávení volného času. Kontaktní e-mail: skh (at) olomouc.cz